صفحه اصلی یادداشت

 • بمناسبت سالروز شهادت فرمانده جوان؛

  راز سرهایی که در شرق دجله و شام بلا ماند

  آری راز این سر هایی که در 25 اسفند سال ۶۳ در شرق دجله و 18 مرداد 1396 در سوریه داده شد، به عاشورای 61 بر می گردد. اکبر و محسن هر دو پای مکتب حسینی در عزای ابی عبدالله(ع) بزرگ شده بودند و باید هم عاقبتی بدین شکل می داشتند.

 • دل نوشته ای برای نماد غیرت آذربایجان؛

  افسوس که خون دل خوردنت هایتان یادمان رفت

  به راستی شهید مهدی عزیز تعلقات دنیوی را طلاق داده بود. الان کسان زیادی را می بینم که خودشان را همرزم ایشان معرفی می کنند و از این معرفی شاید بهره ها برده اند. شهید باکری را نباید در کالبد زمان و مکان بیاوریم. باکری نمونه استثنایی از مردان بزرگی بود که دنیا به سختی شاهد دیدن چنین وجودهای شده است.

 • داستانک؛

  یک کادوی متفاوت! / دو برادری که مادر را از تنهایی در آوردند

  خودت خوب می دونی...بچه نباش محمد، دیگه وقتشه! بیا بهترین کادو را بهش بدیم...همون چیزی که خودش آرزو میکنه...وقتشه که از تنهایی درش بیاریم! کار هم کار خودته! اینجا حرف تو رو بیشتر قبول می کنن!

 • یادداشت وارده؛

  درختانی که علی رغم ممنوعیت قطع، بریده و حمل می شوند

  واقعا مشخص نیست درختان قره داغ علی رغم ممنوعیت قطع، چگونه بریده و مجوز حمل دریافت می کنند؟در این زمینه معلوم نیست مدیر منابع طبیعی باید پاسخگو باشد یا مدیر کل راه و ترابری و راهنمایی و رانندگی؟!

 • با وجود بدعهدی و تاخیرها؛

  پول داغ و ثبت نام خودرو / استمرار انحصار با کیفیت پایین و استثمار

  کافی است سری به نمایشگاه های خودرو بزنید. به زودی متوجه خواهید شد که گویی کسی فروشنده واقعی نیست. تا چشمتان خودرویی را می گیرد و می خواهید معامله کنید، طرف اندکی قیمت را بالاتر می برد!

 • معمای گوشت؛

  مصرف کننده، تولیدکننده و دولت، بازندگان مطلق سیاست سرکوب قیمت و توزیع رانت ارزی

  هم مصرف کننده و هم تولیدکننده و هم دولت، بازنده مطلق سیاست های غلط (سرکوب قیمت و توزیع رانت ارزی) بوده است و تداوم این سیاست برای سال آینده به صلاح کشور نیست. دولت اقلام اساسی را از فهرست تعزیرات و قیمت گذاری خارج کند و اجازه تعدیل به بازارها داده شود.

 • اشتباه 40 ساله؛

  این‌که داریم، بانک نیست / ضرورت انعطاف و آزادی عمل در تخصیص نقدینگی

  ریشه مشکل صنعت بانکداری کشور در این است که بانک نداریم. یک نهاد مالی داریم که بر سردرش تابلوی بانک می‌زنیم اما برای بانک شدن، تابلو کافی نیست.

 • اندر احوالات اعضای « هوشلی باشلی »

  مدهوشی تاریخ دموکراسی در تبریز

  نقد و انتقاد از شهردار تبریز حق همه اعضای شورا و شهروندان است، الّا آن دو بزرگوار «لیست امید» که در روز «انتخاب شهردار» ، خود را «هوشلی‌باشلی‌تر» از همه کهکشان راه شیری دانستند و یازده عضو شورا و شهروندان تبریزی را در #مدهوشی_تاریخی_دموکراسی گذاشتند.

 • یادداشت وارده؛

  چرا مصایبی نباید استعفا دهد؟!

  در اینکه درخواستی که در نامه آمده از اساس غلط است، شکی نیست اما مطالبا استعفا راهکار مناسبی بنظر نمی رسد ، چرا که بهترین راه برای فرار از پاسخگویی از سوالات و شبهات مطرح شده، استعفا و پاک کردن صورت مسئله است.

 • خبرهای آزار دهنده از نهادی که باید مورد اعتماد خیّران باشد؛

  گذشتیم از حقوق های نجومی اما چه کنیم با پاداش های نجومی؟

  ما را چه شده که شعارهای آرمانی ورد زبانمان است اما برای انجام تکالیف اداری روزمره خود پاداش های آنچنانی مطالبه می کنیم.

 • شبهه پاداش و چند سوال؛

  چه کسی پاسخگوی افکار عمومی و دلسوزان شرع و انقلاب است

  در شرایطی که جامعه را تورم و گرانی و فقر گرفته، ناموسا چگونه از دل‌تان آمد برای خود و همکاران‌تان چنین خواسته‌ای را داشته باشید.

 • ناگهان چه زود دیر می شود؛

  بازی بازنشسته ها در زمین هیاتهای ورزشی با توپ جوانان

  کاش آنان که کار در هیئت های ورزشی را کار فی سبیل الله قلمداد می کنند به خاطر خدا این سبیل الهی را واگذارند، به خاطر فرزندانشان که هم نسلان جوانان امروزند به خاطر کشوری که در این برهه حساس نیاز به دمیدن روح تازه در کالبد مدیریتیش حس می کند نیاز به تحرک اندیشه و فکر جدید.

 • 16 آذر فرصتی برای بررسی هویت و رسالت دانشجویی؛

  نقش دانشگاهیان در مهندسی فرهنگی کشور

  با توجه به نقش اساسی دانشگاه و دانشجو در حرکت فکری - علمی و مهندسی فرهنگی کشور می بایست جایگاه مشخصی نیز برای دانشجو در مهندسی کلان کشور تعریف کرد.

 • بررسی چالش های حاشیه نشینی از دیدگاه علم اقتصاد؛

  ضرورت بازتوانی اقتصادی و کنترل مهاجرت روستائیان

  افراد حاشیه نشین بدلیل اینکه فاقد تخصص هستند به مشاغلی کاذب روی می آورند. بدیهی است وجود این همه مشکلات و تهدیدات حاشیه نشینی اقدام موثر مسئولان و نهادهای متولی و تلاش در حل این معضل و جلوگیری از آسیب های اجتماعی امری ضروری به نظر می رسد.

 • چرا شهر آذین بسته نمی شود؛

  ضرورت بازشناسی جلوه واقعی زندگی پیامبر رحمت در برابر نسبت ناروای تروریسم به اسلام

  گاه برایم جای سوال است این همه سازمان و نهاد به اسم اسلام هزینه های فرهنگی و تبلیغی دارند اما چرا کم لطف هستند برای ولادت محمد خاتم پیامبران که پیشانی فراخ اسلام است.

 • اعتراض والدین و انکار آموزش و پرورش؛

  اردوی دانش آموزشی فرصتی برای سودجویی مدارس

  این روزها اگر به ادارات کل آموزش و پرورش سری بزنیم با خانواده‌هایی مواجه می‌شویم که از مدارس شکایت دارند. با این حال آموزش و پرورش همچنان بر این پای می فشارد که دریافت وجه به صورت اجباری ممنوع است.

 • تحلیل شرایط اقتصادی آذربایجان شرقی:

  وجود بخش خصوصی باانگیزه و نگرانی های آنان

  خوشبختانه استان ما بخش خصوصی باانگیزه را دارد. اما سرمایه گذاران بخش خصوصی همواره گلایه ها و نگرانی های دارد که در ادامه بدان خواهیم پرداخت.

 • اشک هایی که با دیدن حوالی پاییز و واقعه منا سرازیر شد؛

  ظالمان زمانه چه گستاخانه خنجر بر سینه های مادران سرزمینم نهاده اند

  مادر شهید منا حاج محمدرضا جلالی تنها نشسته بود سر مزار دلبندش. وقتی ایشان را دیدم ناخودآگاه اشک در چشمانم حلقه زد و با خود اندیشیدم ظالمان زمانه چه گستاخانه خنجر بر سینه های مادران سرزمینم نهاده اند در برهه های مختلف.

 • شباهت انحرافات در جامعه دینی عصر امام مجتبی و انقلاب اسلامی؛

  اخلاق زدایی و جنگ رسانه ای که امام مقتدر و مظلوم شیعه با آن درگیر بود

  جنگ رسانه ای و عملیات روانی شدید جبهه باطل علیه جبهه حق در زمان امام حسن(ع) بصورت ساماندهی شده انجام شد و سعی داشت به جامعه خسته از آرمان ها القا کند که ولی عادل، سیاستمدار و مدیر قوی نیست.

 • بازتاب راهپیمایی میلیونی اربعین در رسانه های جهان؛

  اعتراف آمریکایی ها و اروپایی ها به نمایش قدرت شیعه و سکوت منفعلانه مدعیان بی طرفی / ناتوانی غرب در سانسور ندای هل من ناصر

  نشریه آمریکایی «هافینگتون پست» درباره پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) اینگونه می‌گوید: «اگر می‌خواهی اسلام حقیقی را بشناسی، به زیارت اربعین برو، زیرا مراسم ارزش‌ها و الگوهاست.»

 • نابودی آخرین سنگر تمدن تبریز با چراغ سبز مسئولان؛

  خانه هایی که تمدن و فرهنگ و معماری ادوار قبل تبریز را به دوش میکشند

  متاسفانه چراغ سبز مسئولین به نابودی محلات تاریخی به اینجا ختم نشده و در سالهای قبل شهرداری تصمیم به احداث خیابان در این محل گرفت، بخشی از این مسیر را نیز تملک و بی سر و صدا چندین خانه تاریخی واقع در این مسیر را تخریب کرده است

 • سینمای ایران گرفتار بیماری مهلک تکرار؛

  ویروس شوخی‌های مبتذل، پایه های لرزان فیلم

  سینمای کمدی ایران چند سالی می‌شود که دچار یک بیماری مهلک شده است. بیماری که در آن ویروس شوخی‌های مبتذل فیلم را از پای درمی‌آورد.

 • ظاهرا فعلا اميدی به فرهنگ اتومبيل راندن نيست؛

  دست فرمونش چقدر خوبه

  رانندگان اتوبوس طوری موقع رانندگی پرواز می كنندكه بارها عدم قدرت بركنترل سرعت اتوبوسها موجب بروز صحنه های دلخراشی از واژگونی اتوبوس تاتصادفات واقعأ خونينی شده است.

 • شهرت هایی که زاییده کلیک هستند؛

  دخیل بر آستان «سلبریتی»ها

  سلبریتی ها با همین توجهات به ظاهر کوچک ما زنده هستند و نفس می کشند، شهرت آنها زاییده کلیک های ما است، تا سر ارادت ما باقی است، رونق آستان آنها هم باقی خواهد بود

 • چشم و هم چشمی برای زیبا شدن؛

  جراحی زيبايی و اعتمادبه نفس

  آنچه اولويت وجودی يك شخص را تعريف می كند شخصيت اوست نه فيزيكش.بنابراين به جراحی های زيبايی فقط به عنوان بحثی جهت درمان بایدانديشيد

پربازدیدترین

پر بحث ترین

آخرین نظرات

 • تبریز
  جشنواره بین‌‌المللی پروین اعتصامی در تبریز برگزار می‌شود

  سلام جشنواره خیلی خیلی ضعیفی بود. شاعران و نویسندگان تبریز حضور نداشتند. چرا؟ به جای میهمان آوردن از بنگلادش باید شاعران همشهری پروین دعوت میکردند.

 • راز سرهایی که در شرق دجله و شام بلا ماند

  شادی روح شهدا صلوات اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم انشا الله

 • مهرداد
  چهره برتر فرهنگی چهل ساله تبریز را انتخاب کنید + جزئیات نظرسنجی

  روح الله رشیدی تمرکز جدی این برادر بر مسائل حوزه فرهنگی تبریز (هم در فضای مجازی هم حقیقی) انتشار چندین عنوان مجله و ویژه نامه های متعدد در حوزه فرهنگ و هنر تبریز (که بازخورد ملی داشته) تالیف چندین جلد کتاب درمورد شخصیتهای هنری و فرهنگی شهر تبریز برگزاری دهها عنوان همایش و بزرگداشت (با دست خالی) برای چهره های فرهنگی و انقلابی شهر تعهد به انقلاب و تلاش برای برجسته سازی هویت فرهنگی انقلاب قلم زنی در حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی شهر در عین عدم وابستگی به مراکز ثروت و قدرت

 • شهروند
  مدیران با نامه های پدرانه امام جمعه تبریز چه می کنند؟

  سلام متنی که خوانده شد بعضی از مسعولین دروغ می گویند نامه فرستاده امام جمعه محترم ترتیب اثر داده شده است

 • مدیران با نامه های پدرانه امام جمعه تبریز چه می کنند؟

  خیلی از این نامه ها خارج از چارچوب اداریست. طرف وام بالا بدون نرخ بهره می خواد کدام بانک چنین وامی می دهد یا وام بدون ضامن!!!!! یا کار در یک اداره دولتی خارج از ضوابط استخدامی!!!!

 • مسعود
  چهره برتر فرهنگی چهل ساله تبریز را انتخاب کنید + جزئیات نظرسنجی

  طرح سوال به این شکل را درست نمی دانم و نمی توان یک نفر را به عنوان چهره فرهنگی چهل ساله تبریز معرفی کرد. در هر دهه ای برخی از اشخاص فعالیت بیشتری داشته اند. از افراد ساکن تبریز می توان به حاج رحیم وظیفه شعاع اشاره کرد که کار مستمری در زمینه حفظ قرآن کریم انجام داده و با تدبیر خاصی در طی سالها افراد زیادی را در زمینه حفظ قرآن تربیت کرده است / در زمینه فلسفه و حکمت می توان به حسن اسدی اشاره کرد.ایشان از پیشروان فعالیت های فلسفی در تبریز هستند و سالها سردبیری مجله اشراق را بر عهده داشته اند / از شخصیت هایی که ساکن تبریز نیستند اما اهل تبریز هستند شاخص ترین فرد دکتر محمدعلی موحد هست. ایشان تالیفات و آثار بسیار مهمی در چهل سال اخیر پدید آورده اند و در تبریز مدرسه و کتابخانه تاسیس کرده اند

 • مدیران با نامه های پدرانه امام جمعه تبریز چه می کنند؟

  ای کاش نام ادارات از زبان مردم گزارش شود چون هیچ مدیری نمیگوید ما نامه را ترتیب اثر نمیدهیم

 • سیامک
  پیش بینی برتری تراکتور را می کند و مدعی تبانی می شود

  مبرهن است حریفان قادر به مقابله با تراختور در زمین مسابقه نیستند و میخواهند با این کارها ، ذهنیت تیم را آشفته کنند شاید فرجی حاصل شده و این تیمها از شکست برابر تراختور فرار کنند. پس همه ما وظیفه داریم بدون توجه به این ترفندها ، فقط عالی باشیم و تیمها را یکی یکی از دور خارج کنیم فردا نوبت پدیده است و بعدا نوبت سایر تیمهخا بخصوص پرسپولیس دولتی

 • حسن
  آرا موافقان و مخالفان مصوبه ممنوعیت سه دوره ای حضور در خانه ملت / از ایرادات قانونی تا عرض اندام چهره های جوان

  نوشته‌هاتون خیلی چرته. شما که جرات ندارین اسم نماینده رو بیارید بیخود رسانه میزنید و اسم عدالتخواهی میکشین هه

 • مجتبی
  افسوس که خون دل خوردنت هایتان یادمان رفت

  از قلم شیوای شما تشکرمی کنم انشالله همیشه در همین مسیر باشیم

آخرین اخبار